Ljetna škola robotike

Na FKIT-u od 8.-10. srpnja 2019.

Projekt pod nazivom „Ljetna škola robotike“ održat će se u organizaciji Studentske sekcije Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa od 8.7. do 10.7.2019.

Predavači s Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije i gosti predavači iz industrije prvog će dana održati usmena predavanja kako bi se sudionike uvelo u svijet robotike i uputilo u njezinu primjenu u industriji. Drugog dana škole sudionici će se upoznati s materijalima za izradu dijelova robota, programom za 3D modeliranje te aditivnom tehnologijom i 3D ispisom. Također, sudionici će sklapati jednostavne mBot robote ustupljene od Instituta za razvoj i inovativnost mladih te se upoznati s programiranjem funkcija robota.

Naposljetku, trećeg dana škole, sudionici će biti podijeljeni u timove te će sudjelovati u mini-natjecanju u kojem će pokušati primijeniti stečena znanja.

Prijaviti se mogu svi zainteresirani studenti preddiplomskog, diplomskog i doktorskog studija svih sastavnica Sveučilišta u Zagrebu s naglaskom na fakultete STEM područja.

Sudjelovanje je besplatno, a broj mjesta je ograničen. Prijave su moguće putem ove poveznice.

Ekovjesnik

VEZANE VIJESTI

Zašto u Beču nema gladnih pčela?

Bečkoj gradskoj upravi važne su i medonosne i divlje (solitarne) pčele te stoga ulaže goleme napore u ozelenjavanje svih dijelova već prilično zelenog grada, sadnju raznolikog bilja i cvijeća te uklanjanje asfaltiranih površina kako bi se pčelama i ostalim vrijednim oprašivačima omogućio bogat izvor hrane i sigurna staništa. Male vrijedne zujalice mogu se vidjeti diljem Beča, kako u središtu grada, tako i u rubnim zaštićenim područjima, a svoje mjesto našle su i na krovu Gradskog odjela za zaštitu okoliša.

Novim materijalima i tehnologijom do zelenije ekonomije

Kako novim materijalima i tehnologijama proizvodnje elektroničku industriju učiniti zelenijom? Kako proizvesti razgradive senzore i poluvodičke komponente koji se mogu ispisivati na papiru? Kako na savitljivim podlogama od neškodljivih materijala izraditi pametne senzore koji će omogućiti nosivu ili implantabilnu medicinsku dijagnostiku u pokretu, jeftini nadzor okoliša ili dati robotima osjet dodira? Kako smanjiti ugljični otisak proizvodnje, upotrebe i odlaganje elektroničkih uređaja?

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER